2014 m. gruodžio 11 d., ketvirtadienis

Gillian Flynn TAMSUMOS

Leidėjas: Alma littera
Išleidimo metai: 2014
Puslapiai: 408
Knyga nuosava.   
Pažintis: pirmoji autorės skaityta knyga. 

Aš vertinu: 4/5

Įspūdžiai...

Tai mano pirma pažintis su rašytoja G. Flynn ir ji nenuvylė. Interneto komentatorių nuomone, knyga kieta, niūri, ironiška, žemiška, įtaigi. Pritariu 100 proc. Tik man ji buvo daugiau apie niūrius nutinkančius dalykus, niūrias mintis, o skaitėsi lengvai, "negrūzino", kalba turtinga, keiksmais irgi :) Tokia knyga, kurią norisi greičiau perskaityti ir sužinoti atomazgą, o perskaičius pasigaili, kad viskas baigėsi. Bet tas jausmas trunka neilgai, nes dar daug neskaitytų knygų lentynose laukia :) Rekomenduoju.
 
 
 
 
Anotacija: 
Ryškiame, įtaigiame, kupiname nuojautų detektyviniame romane „Tamsumos“, kaip ir garsiame G. Flynn bestseleryje „Dingusi“, atsiskleidžia neprilygstamas rašytojos talentas pinti detektyvinių įvykių seką su psichologiniais žmonių paveikslais. Autorė, meistriškai jungdama dvi pasakojimo linijas, veda skaitytoją dygliuotu keliu, o kuriama įtampa tokia stipri, kad sunku nuspręsti, kurį siužeto įvykį rūpi sužinoti labiau.

Libės Dei motina ir dvi vyresnės seserys buvo nužudytos savo namuose, šeimos ūkyje. Būtent dėl septynmetės Libės liudijimo penkiolikametis jos brolis Benas atsidūrė už grotų iki gyvos galvos.
Po dvidešimt ketverių metų Libei taip striuka su pinigais, kad ji sutinka susitikti su Žudymo klubo nariais – tikrų nusikaltimų gerbėjais, narstančiais garsiausias bylas. Libė patiria šoką sužinojusi, kad dauguma klubo narių netiki Beno kalte, kad, jų nuomone, tikrasis žudikas iki šiol mėgaujasi laisve. Iš pat pradžių Libę domina tik galimybė susižerti gražaus pinigėlio pardavinėjant senus šeimos daiktus kaip suvenyrus gerbėjams. Bet įsitraukus į klubo tyrimą ji ima abejoti, ką iš tikrųjų mačiusi, o ko gal ir nemačiusi aną tragedijos naktį.
  
Šis romanas – pritrenkianti istorija, gerokai daugiau nei detektyvas. Tai išmintinga, įdėmi charakterių studija – žvilgsnis į gyvenimus žmonių, kurie, nors ir sutrikę, vis dar stengiasi trūks plyš rasti savo kelią pavojingame pasaulyje. Kai kurie jų kelio taip niekad ir neranda, kai kurie parodo kelią kitiems, o dar kiti suranda prieglobstį, kuris gali būti tiek rojus, tiek pragaras. Bet visi tie žmonės, nesvarbu, tai į gera ar į bloga, yra svarbūs, jų susipynę gyvenimai – gera pamoka skaitytojui: net menkiausias veiksmas gali turėti milžiniškų nenumatytų pasekmių.

 

 

1 komentaras:

  1. Aš apie šią knygą pasakyčiau: subalansuota psichologinio romano gerbėjams, bet tinka ir detektyvų graužikams :) Man taip pat patiko.

    AtsakytiPanaikinti