2016 m. liepos 2 d., šeštadienis

Rūta Šepetys TARP PILKŲ DEBESŲ

Leidėjas: Alma Littera
Metai: 2011
Puslapiai: 336.
Knyga elektroninė.
Pažintis: 1 skaityta autorės knyga.

Aš vertinu: 2/3
(1- nelabai, nesiūlau, 2- viskas ok, nesigailiu, kad skaičiau, 3- puiki knyga, labai patiko)

Įspūdžiai...

Jau kuris laikas knyga buvo tarp dominančių, bet tik kai pamačiau ją tarp dukrai užduotų skaitinių vasarai, pagaliau perskaičiau. Negi dabar atsiliksiu:) O gavosi taip, kad ir pralenkiau:( Skaitant neapleidžia jausmas, kad knyga orientuota jaunesniam skaitytojui.  Labai trūko stiprios pabaigos ir liko kažkoks neišbaigtumo jausmas. Po šios istorijos pasižadėjau perskaityti ir Dalios Grinkevičiūtės "Lietuviai prie Laptevų jūros". 

Anotacija:

1941-aisiais penkiolikametė Lina rengiasi dailės studijoms, pirmiesiems pasimatymams ir kitokiems vasaros džiaugsmams. Tačiau vieną naktį į namus įsiveržia slaptoji sovietų policija ir sykiu su motina ir broliu išveža Liną į Sibirą. Linos tėtis, atskirtas nuo šeimos, pasiunčiamas mirti kalėjime. Viskas griūva.
Lina narsiai grumiasi už gyvenimą ir prisiekia, jei liks gyva, įamžinti savo šeimos ir tūkstančių kitų panašios lemties žmonių kančias piešiniais ir aprašymais. Rizikuodama gyvybe, ji kuria ir siunčia meninius pranešimus vildamasi, kad šie kaip nors pasieks kalintį tėtį ir duos jam žinią, jog jie - dar gyvi.
Tai ilga ir šiurpi kelionė, tad vien neįtikėtina stiprybė, meilė bei nepalaužiama viltis palaiko Liną ir jos šeimą, padėdamos jiems ištverti dieną po dienos. Tik ar vien meile gali būti gyvas?
„Tarp pilkų debesų" - užburianti istorija, kuri užgniaužia kvapą ir pavergia širdį, atskleisdama įstabią žmogaus dvasios prigimtį.

1 komentaras:

  1. Parsinešiau iš bibliotekos. Skaitysiu, daug gerų atsiliepimų mačiau apie šią knygą.

    AtsakytiPanaikinti