2016 m. sausio 30 d., šeštadienis

Jean-Christophe Grange GANDRŲ SKRYDIS

Leidėjas: Baltos lankos
Metai: 2011
Puslapiai: 376
Knyga nuosava.
Pažintis: 5 skaityta autoriaus knyga.

Aš vertinu: 2/3

(1- nelabai, nesiūlau, 2- viskas ok, nesigailiu, kad skaičiau, 3- puiki knyga, labai patiko)

Įspūdžiai...

Gal jau persisotinau, nes jei jau knyga įtraukia, tai suvisam, kiti darbai ir miegas nueina į antrą planą. Šį kartą buvo kitaip, patiko, įdomu, bet galėjau ir kelias dienas neskaityti, nieko nesidarė. Gal todėl, kad beskaitydama gana greitai supratau kas?, beliko baigti ir išsiaiškinti kodėl? kada? kur? ir kaip? :)

Anotacija:

Istorikas Luji Antiochas, persisotinęs mokslų ir pasiilgęs tikro gyvenimo bei aktyvios veiklos, apsiima vykdyti šveicaro ornitologo Makso Bėmo užduotį: keliauti gandrų migracijos keliais ir išsiaiškinti, kodėl praeitą pavasarį negrįžo jo žieduoti gandrai. Lėktuvų bilietai ir viešbučiai jau užsakyti, bet, dar nespėjęs išvykti, Luji randa ornitologą negyvą muziejaus po atviru dangumi gandralizdyje. Skrodimas parodo, kad Maksui Bėmui kadaise mįslingomis aplinkybėmis buvo persodinta širdis. Luji leidžiasi į ilgą pavojingą kelionę per Rytų Europą iki Turkijos, Izraelio, Centrinės Afrikos Respublikos...

Kas gi įvyko gandrų migracijos kelyje? Ar ornitologas taip aistringai domėjosi gandrais tik iš meilės gamtai? Kas persodino Maksui Bėmui širdį? Ką reiškia sudarkytų kūnų nuotraukos, rastos Makso Bėmo namuose? Ir kaip su visu tuo susijęs paties Luji Antiocho likimas?

Kaip ir kituose kūriniuose, šiame detektyve Jean - Christophe Grangé (Žanas Kristofas Granžė, gim. 1961) prikausto skaitytojo dėmesį mįslingomis intrigomis, daugybe išradingai supintų veiksmo linijų, vedančių prie netikėtos, nenuspėjamos atomazgos.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą