2015 m. gegužės 8 d., penktadienis

Tom Rob Smith SLAPTOJI KALBA

Leidėjas: Alma littera
Metai: 2010
Puslapiai: 448
Knyga elektroninė.
Pažintis: 2 skaityta autoriaus knyga.

Aš vertinu: 4/5

Įspūdžiai...


Iš pradžių knyga buvo tokia pat įtraukianti, kaip ir pirmoji dalis "Vaikas 44", bet vėliau viskas tampa pernelyg politizuota ir panašu į įtempto siužeto trilerį, kur herojai vis stebuklingai išsigelbėja iš beviltiškų situacijų.
Nežiūrint į tai, perskaičius knygą, panorau labiau įsigilinti į to meto realijas, juk dar neskaičiau Solženycino. Rekomenduoju.
Anotacija:


Sovietų Sąjunga, 1956 metai. Stalinas miręs. Žiaurus jo režimas visuomenę paliko griuvėsiuose: nors tikrieji nusikaltėliai buvo tariamieji teisėtvarkos tarnai, nusikaltimais būdavo apkaltinami nekalti žmonės. Kai tautai paskelbiamas slaptasis Stalino įpėdinio Chruščiovo manifestas, viskas apsiverčia aukštyn kojomis. Chruščiovo skleidžiama žinia: Stalinas buvo tironas ir žmogžudys. Pažadas: Sovietų Sąjunga pasikeis. Buvęs Valstybės saugumo pareigūnas Levas prieš trejus metus, rizikuodamas gyvybe, sulaikė žiaurų žudiką ir už didvyriškumą buvo apdovanotas. Tačiau jo uoli tarnyba valstybei (Levui šimtus kartų teko nekaltus žmones siųsti į lagerius) atsigręžia prieš jį patį. Nauja valdžia išlaisvina daugybę kalinių ir šie sukelia bangą brutalių represijų, nukreiptų prieš sovietų veikėjus. Ir Levas su šeima tampa jų taikiniu. Patekęs į pavojingos gaujos vadės spąstus, Levas braidžioja šaltais požeminiais Maskvos nuotekų tuneliais, jam tenka patirti pažeminimą Sibiro lageryje, jis tampa Budapešto sukilimo liudytoju ir mato, kaip maištingąją Vengrijos sostinę su žeme lygina sovietų tankai.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą