2015 m. lapkričio 30 d., pirmadienis

Jo Nesbo RAUDONGURKLĖ

Leidėjas: Baltos lankos
Metai: 2013
Puslapiai: 474
Knyga nuosava.
Pažintis: 1 skaityta autoriaus knyga.

Aš vertinu: 3/5

Įspūdžiai...

Mėgstu detektyvus, todėl visada šildė mintis, kad dar neskaičiau nieko iš Nesbo. Girdėjau ir skaičiau vien tik gerus atsiliepimus, todėl buvo mažiausiai keista, kad romanas manęs nekabino. 100asis puslapis - nieko nevyksta, 200asis - nieko. Ties 260 puslapiu atidėjau ir pasiėmiau kitą knygą. Ką ten kitą, kitas septynias. Pagaliau įveikusi galiu pasakyti - Hulė man patiko, nekabino pati istorija. Tiesiog karas, prekyba ginklais, neonaciai ir panašūs siužetai ne man. 

Anotacija:

1942 metais žūva Danielius – tikra legenda tarp norvegų kareivių, tapusių Hitlerio armijos savanoriais. Po dvejų metų sužeistas kareivis, prisistatęs Danieliaus naudota Ūrijos pravarde, prabunda Vienos ligoninėje. Jis įsimyli slaugę, o jų santykių padariniai bus justi ir po daugiau nei 50 metų. 
1999-ieji. Siekiant užglaistyti Hario Hūlės tarnybos metu padarytą klaidą, jam suteikiamas inspektoriaus laipsnis ir jis perkeliamas į policijos saugumo tarnybą. Čia jam paskiriama nuobodi užduotis, tačiau netikėtai jį sudomina ataskaita apie neįprasto ir itin reto ginklo įsigijimą. Pėdsakai veda link neonacių grupuotės. Nujausdamas įvyksiant nusikaltimą, Haris Hūlė pradeda tyrimą, kuris jį nuves į Pietų Afrikos Respubliką, Austriją ir privers klaidžioti po tamsiausius Norvegijos istorijos labirintus. 
2005 m. Hario Hūlės ciklo romanas Raudongurklė buvo pripažintas geriausiu visų laikų Norvegijos kriminaliniu romanu. Meniniu požiūriu šis kūrinys, pasak kritikų,– vienas ambicingiausių detektyvų skandinavų literatūroje. Tai jaudinanti istorija apie karą, meilę, išdavystę ir mįslingas žmogžudystes. 
Policijos inspektorius Haris Hūlė lietuvių skaitytojams jau pažįstamas iš romanų Pentagrama ir Gelbėtojas
Jo Nesbø (Ju Nesbio, gim. 1960) – vienas geriausių šių laikų kriminalinių romanų rašytojų pasaulyje. Jis sulaukė milžiniško pasisekimo ne tik gimtojoje Norvegijoje, bet ir daugelyje užsienio šalių. Autorius apdovanotas gausybe literatūros premijų, tarp jų „Stikliniu raktu“, „Riverton“, Norvegijos knygų klubo premija, „Bookseller“ prizu, Danijos detektyvų rašytojų akademijos premija, Suomijos detektyvų rašytojų akademijos premija. Jo knygos ne kartą buvo patekusios į tarptautinių bestselerių sąrašus.

Asmeniškiausias mano romanas. 
Jo Nesbø

1 komentaras: