2015 m. vasario 23 d., pirmadienis

Veronica Roth LOJALIOJI

Leidėjas: Alma Littera
Metai: 2014
Puslapiai: 296
Knyga nuosava.
Pažintis: trečioji autorės skaityta knyga.

Aš vertinu: 2/5

Įspūdžiai...

Paauglė namuose, todėl jaunimo knygos gan dažnai atsiduria mano rankose. Vertinčiau šią trilogiją įdomumo mažėjimo tvarka, pirma knyga "Divergentė" buvo įdomi, antra "Insurgentė" - mažiau, trečią atsiversdavau skaityti, nes iš principo reikia baigti pradėtus darbus. Neišlaikė susidomėjimo iki istorijos pabaigos. Knygos idėja  buvo nuspėjama.  Nesilipdė ir erzino pasakojimas dviejų herojų lūpomis, nesiskaitė. Ir nieko čia keisto, ne mano amžiaus skaitytojui knygą rašė :) Jaunesnio amžiaus skaitytojams tikrai patiks.Anotacija: 
Vienas sprendimas 
Vienas sprendimas gali tave pakeisti
Vienas sprendimas gali tave sunaikinti
Vienas sprendimas tave apribos
Į luomus susiskirsčiusi visuomenė, kuria kadaise tikėjo Tričė Prior, byra – miestą pražudo valdžios smurtas, šiurkšti jėga, silpnina išdavystės ir netektys. Kai Tričei atsiveria proga ištrūkti iš miesto ir išvysti naują pasaulį – ji nedvejoja. Gal anapus tvoros juodu su Tobiju galės gyventi ramiai, atsikratys raizgaus melo, kankinančios ištikimybės luomui ir skausmingų prisiminimų.
Bet nauja tikrovė sukelia Tričei dar didesnį nerimą negu paliktas miestas. Senos vertybės čia greitai netenka prasmės. Pribloškianti tiesa pakeičia jos mylimus žmones. Tričei vėl tenka stoti į kovą su prieštaringa žmogaus – ir savo – prigimtimi. Vėl tenka apsispręsti, nors tai atrodo neįmanoma – suderinti drąsą, lojalumą, pasiaukojimą ir meilę.
„Divergentė“ – tai įtempta, adrenalino ir svaiginančios meilės kupina trijų dalių veiksmo drama. Netikėti siužeto posūkiai ir sukrečiančios išdavystės pavergė milijonus skaitytojų. Knygų trilogijos autorė – vos dvidešimt ketverių metų Veronica Roth, tačiau „Divergentės“ istorija jau spėjo tapti „New York Times“ bestseleriu ir sulaukti neįtikėtino dėmesio. Pagal knygą sukurtas filmas jau didžiuosiuose kino ekranuose.
Paskutinėje trilogijos dalyje „Lojalioji“ pasakojama dviejų herojų lūpomis. Autorė sukūrė išties pribloškiančią pabaigą, joje atsiskleis didžioji distopinio pasaulio paslaptis. O Tričei tenka stoti į kovą prieš save pačią.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą