2015 m. vasario 5 d., ketvirtadienis

Vaiva Grainytė PEKINO DIENORAŠČIAI


Leidėjas: Vaga
Metai: 2012
Puslapiai: 256
Knyga nuosava.
Pažintis: pirmoji autorės skaityta knyga.

Aš vertinu: 4/5 

Įspūdžiai...

Puiki "dokumentinė" knyga, apie šalį, apie studijas, nuotaikas, keliones. Nesiskaitė lyg romanas, daug kartų atitrūkdavau ir vėl sugrįždavau. Bet visada su malonumu :) Lyg ir paprasti dalykai pasakojami (turint omeny, kur jie vyksta), bet esmė kaip jie pasakojami. Atskiesta gero humoro dozėmis, arba autorės humoras tiesiog buvo man artimas.
Vienu žodžiu - puiki priemonė pakeliauti ir "pastudentauti" Kinijoje :) Sėdi fotelyje patogiai, skaitai, "baltai" pavydi ir "pasaulėji" :)
  

Anotacija: Kinija daugeliui lietuvių tiek pat egzotiška, kiek mėnulis. Tik mėnulį daug lengviau aprašyti. Vaiva Grainytė – pirma lietuvių kosmonautė, išsilaipinusi Kinijoje.

Pekino dienoraščiai – unikali knyga. Gebėjimu pažvelgti į svečią šalį – Kiniją – ne turistės žvilgsniu, ne pro „skaitmenos“ objektyvą, ne iš už kampo. Ten gyventa, keliauta, džiaugtasi ir kamuotasi. Tai labai pastabi, talentinga ir savaip negailestinga knyga. Jokio alpulio prieš kobalto liniją ant kinų porceliano, jokios kapituliacijos prieš karštį ar nepriteklius, jokio nenoro atrodyti ir parodyti geriau nei buvo ir yra. Taikli, pagauliai užrašyta autentika. Šachas ir matas visokiems užkalniams.“

Kęstutis Navakas

„Pekino dienoraščiai – kiek per kuklus knygos pavadinimas. Nes ji – ne tik apie Pekiną. Gal ir visai ne apie Pekiną ar Kiniją, o labiau – apie vidinius virsmus, švelnius (ir ne visai) civilizacijų susirėmimus, tylias grumtynes su vidiniais drakonais ir kinų kalbos hieroglifais. Net tie, kurie bodisi egzotiškais kraštais, šią knygą perskaitys kaip įstabų egzistencinį nuotykį: užfiksuotas baisingas Kinijos spindesys, gniuždanti gigantomanija. Skaitymo nervą kutens aibės paradoksų, kontrastų, gyvybe knibždantys Pekino užkaboriai, fizinės ir dvasinės perkrovos pietinių provincijų kalnuose. Suksis kinų kino juosta...

Ko šioje knygoje daugiau – V. Grainytės ar Pekino? Kaip pažiūrėsi. Aišku viena – po Pekino dienoraščių Kinija pasidarė dar didesnė. Kaip ir mūsų, skaitysiančių, supratimas apie ją.“

Donatas Petrošius

1 komentaras: